Повірка лічильників

Повірка лічильників

Нетішин-Київ-Нетішин

Автобусний рейс Нетішин-Київ-Нетішин

Кольоровий друк А3
НЕЕКОНОМНА ЕКОНОМІЯ ?!?

  Просмотров : 1783178313-11-2017 | Новини

Сьогодні на ринку житлової нерухомості України спостерігається справжній "будівельний бум". У місті Нетішин «первинка» теж зайняла свою нішу в нерухомості. І це цілком зрозуміло: нові комунікації, «чиста» історія квартир, комфортні планування та сучасні технології будівництва.
Але як придбати житло так, щоб отримати справжнє задоволення від нового помешкання і взагалі від такої знакової події? Чи завжди дешевша ціна квадратних метрів передбачає їхню якість? Яка ж «поведінка» забудовників, в першу чергу, повинна викликати підозру?

      В середньому вартість квадратного метру з продажу первинного житла у Нетішині тримається від 9000 до 14000 гривень. Але і купити квартиру  7000 гривень за квадратний метр у місті Нетішин цілком реально. У всякому разі, таку ціну обіцяє декілька забудовників. Але чи не несе за собою така ціна ризики для покупців квартир?

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства рекомендує до застосування в Хмельницькій області опосередковану вартість будівництва одного квадратного метра загальної площі квартири на рівні 10 000 гривень (наказ № 102, від 03.05.2017року). Цей показник розраховується щоквартально спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури у першому місяці кварталу,  виходячи зі структури безпосередніх витрат будівництва об'єкта-представника.

    Зрозуміло всім, що кожним забудовником править комерційний інтерес і намагання заробити якомога більше, але дуже часто ці наміри зводяться до іншого: щоб заробити більше, витратити потрібно якомога менше. І саме структура безпосередніх витрат на будівництво, є основною складовою для маніпуляцій та обману споживача. Під виглядом  доступної ціни, насправді криється низькоякісний продукт, розпізнати який на перший погляд буває дуже важко, але можливо.

     Згідно державних будівельних норм, термін служби житлових та громадських будівель має складати не менше 100 років. Визначається термін експлуатації під час проектування, шляхом використання  матеріалів та технічних рішень, які забезпечать саме  такий термін. Проектна організація залежна від замовника, намагаючись врахувати всі його побажання не завжди має можливість використовувати ті рішення та матеріали, які дають можливість забезпечувати гарантований, надійний та мало витратний термін експлуатації. Це може зробити організація, що працює в структурі девелопера або високо рейтингова проектна організація, яка може дозволити собі обирати замовника. Отже завітавши до забудовника, попросіть повний комплект проекту та зверніть увагу на рівень оформлення альбомів. Остерігайтесь забудовника, який не надасть  взагалі або покаже вам окремі “висмички” з проекту, тому що  репутація і досвід проектувальника суттєво впливає на якість та довговічність вашого майбутнього помешкання. Наступним способом заощадження є відсутність у забудовника служби замовника, головним завданням якої є контролювати та приймати виконані підрядниками роботи.

     Будівельна галузь на сьогоднішній день знаходиться вкрай незадовільному стані: брак кваліфікованого робітничого та інженерного персоналу, низький і недостатній рівень виробництва будівельних матеріалів. Для прикладу якісний бетон чи цегла на сьогоднішній день є великим дефіцитом, хоча пропозицій на ринку багато. Дуже важко знайти виробника товарного бетону, який в перспективі при випробуванні забезпечить відповідну марку. А на питання «якої марки цеглу ви виготовляєте?», дуже часто відповідають: у нас просто цегла. Зрозуміло, що такі будівельні матеріали мають значно нижчу ціну, що й забезпечує виробникам реалізацію, а забудовникам зменшує собівартість, але на жаль за рахунок якості і наслідки можуть бути непередбачуваними і критичними. Знову споживач не може цього оцінити, адже кожен забудовник розповість на скільки якісні матеріали він використовує. Є декілька аспектів, які допоможуть зорієнтуватися  і перевірити забудовника. В першу чергу, це рівень, репутація і досвід генерального підрядника. Поважаючий себе і відповідальний підрядник ніколи не дозволить собі використовувати низькоякісні матеріали. Тому знову, завітавши до забудовника поцікавтесь ліцензією, досвідом попередньої діяльності генпідрядника, запитайте про дату останнього випробування зразків бетону чи цегли, і , для повного щастя, попросіть протокол випробувань та договір з лабораторією чи загальний журнал робіт з останнім записом. І самий хороший спосіб перевірити забудовника  - це спілкування з особами відповідальними за авторський нагляд, виконання робіт та технічний нагляд. Прізвища цих людей з номерами телефонів ви знайдете на паспорті об'єкту, який розміщують на паркані будівельного майданчика, як правило, на видному місці біля входу на будівельний майданчик. Поспілкуйтеся з ними, хоча б для ідентифікації, бо дуже часто буває, що вони і не знають про такий об'єкт, а це значить, що забудовник за будівельним парканом робить все, що вигідно  йому, але не споживачу, остерігайтесь такого забудовника. Супернизькі ціни на квартири  - такі пропозиції «лоукост», пропозиції де ціна продажу нижче собівартості будівництва об’єктів-аналогів  ставлять під сумнів забезпечення  вимог щодо терміну та безпеки проживання в таких будинках. Тобто забудовник знає, що побудує апріорі неякісне і дискомфортне житло, але бажання швидше його продати перевершує все. Тому обираючи житло за критерієм “ціна”, будьте дуже обережні, вкладаючи гроші в такі сумнівно дешеві об'єкти! Такі об'єкти часто залишаються недобудованими або відверто неякісними і виправити недоліки, які допущені при будівництві фундаментів, несучих стін, низькоякісних інженерних мереж майже неможливо і коштувати це буде значно дорожче ніж справжня ціна якісного житла! Будьте свідомими!

Підготував Вадим Захарченко / наш. кор.Читайте також